מתלבטים: מכניקה

נתקלתם בשאלה בשיעורי הבית? קראתם משהו בספר הלימוד ואתם זקוקים לעזרה? קראתם משהו כאן באתר ואתם מבקשים עוד הבהרה? אתם רוצים המלצה לעוד ספר לימוד?
אתם מוזמנים לשאול על כל נושא הקשור ללימודי הנושא מכניקה,  ואתם מוזמנים גם לענות לשאלות שנשאלו ע"י אחרים. המשיבים מתבקשים לציין האם הם מורים, תלמידים או אורחים.
התשובות בפורום זה יופיעו כלשונן, כפי שנכתבו. למערכת האתר אין כל אחריות על נכונות התשובות.

שימו לב: כותרת ההודעה מוגבלת באורכה. על הכותרת להיות תמציתית וקצרה.

הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק הודעה שנכתבה בצורה שאינה הולמת או הודעה שעלולה לפגוע באוכלוסיית משתמשי האתר.

לפני השימוש בפורום אתם מתבקשים לקרוא את "כללי השימוש בפורום".

הוסף נושא חדש
הגדרת מהירות טליה   | 17:11 6/11/2016
מהירות חיובית מהירות שלילית יואב ברבי   | 14:03 8/11/2016
בהגדרה- העתק ליחידת זמן שווה מהירות. במילים אחרות; בגרף מקום זמן- השיפוע שווה למהירות. העתק-וקטור. יש לו סימן/כיוון וגודל. סימן ההעתק כסימן המהירות, הזמן (סקלר) חיובי. לכן- אם ההעתק חיובי המהירות חיובית. העתק חיובי פירושו הגוף נע בכיוון החיובי, למשל בחרת ימינה חיובי, אז אם ההעתק חיובי-הגוף נע ימינה. והמהירות חיובית.
לגבי השאלה ששאלת; עד 3 שניות הגוף נע ימינה במהירות חיובית קבועה (השיפוע חיובי)= 1 מטר בשנייה. מ t=3 שניות עד 5 שניות שיפוע הגרף אפס לכן מהירות אפס. מזמן t=5 עד 11 שניות שיפועו שלילי לכן מהירות שלילית והגוף נע שמאלה.
בזמנים t=3 וגם t=5 יש כביכול שתי תשובות סותרות. לכן יש להסתכל בכל קטע בנפרד. התחלה וסוף של אותו הקטע. סוף של קטע אחד הוא התחלה של קטע שני. מכאן השגיאה של בחירת t=6 הוא אינו התחלה של קטע שני. לסיכום; מהירות שלילית מתחילה ב t=5
בהצלחה.
תודה רבה! טליה   | 17:25 9/11/2016
היי טליה משה   | 13:06 13/11/2016
הסימן האלגברי של המהירות עדי רוזן   | 19:22 8/11/2016
הוסף נושא חדש