מתלבטים: מכניקה

נתקלתם בשאלה בשיעורי הבית? קראתם משהו בספר הלימוד ואתם זקוקים לעזרה? קראתם משהו כאן באתר ואתם מבקשים עוד הבהרה? אתם רוצים המלצה לעוד ספר לימוד?
אתם מוזמנים לשאול על כל נושא הקשור ללימודי הנושא מכניקה,  ואתם מוזמנים גם לענות לשאלות שנשאלו ע"י אחרים. המשיבים מתבקשים לציין האם הם מורים, תלמידים או אורחים.
התשובות בפורום זה יופיעו כלשונן, כפי שנכתבו. למערכת האתר אין כל אחריות על נכונות התשובות.

שימו לב: כותרת ההודעה מוגבלת באורכה. על הכותרת להיות תמציתית וקצרה.

הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק הודעה שנכתבה בצורה שאינה הולמת או הודעה שעלולה לפגוע באוכלוסיית משתמשי האתר.

לפני השימוש בפורום אתם מתבקשים לקרוא את "כללי השימוש בפורום".

הוסף נושא חדש
שתי תהיות לבירור-דחוף!!!הצילו אנה   | 00:07 13/02/2013
היי אנה משה   | 12:49 13/02/2013
היי משה- ממש דחוף!!! אנה   | 13:59 13/02/2013
1) לא הבנתי את ההסבר. אחדד: יש לנו דיסקית במנוחה, שמתפוצצת לשלושה חלקים זהים. אחרי ההתפוצצות, לכל חלק יש מהירות מסוימת והוא נע בזוית מסוימת. שואלים מה האנרגיה שנדרשה כדי לגרום להתפוצצות. ההיגיון אומר לחשב אנרגיה של כל חלק לאחר ההתפוצצות ולחבר את שלושת האנרגיות כדי לקבל את האנרגיה של המערכת. אז למה האנרגיה שנדרשה לפיצוץ היא רק שליש מהסכום ולא הסכום עצמו?

2) הבנתי את הנוסחה: N= mgcos a -mv2/R, אבל לא הבנתי למה הסקת שכשאין חיכוך V שמאפשרת התנתקות (לאיזה V התכוונת??) תתקבל בנק'' גבוהה יותר. בוא נסתכל על זה נק'' מבט של מה קורה כשיש חיכוך. איך חיכוך משפיע על V התנתקות? האם הוא מגדיל/ מקטין אותה? (ואז אפשר לדעת לגבי cos a ולגבי a עצמה...)

3) עוד משהו קטן: לתוך עגלה שבה מיכל מים ריק נופלות טיפות במאונך לקרקע בקצב אחיד של 0.5 ליטר לשניה. מסת העגלה+מיכל ריק היא 300 ק"ג. העגלה נוסעת במהירות קבועה של 3 מ''/שניה. כ
מה האנרגיה נדרשת כדי לשמור על המהירות הקבועה?

ממש זקוקה לעזרה בדחיפות!!!
המון תודה,
אנה
היי אנה משה   | 19:08 13/02/2013
הוסף נושא חדש