מתלבטים: מכניקה

נתקלתם בשאלה בשיעורי הבית? קראתם משהו בספר הלימוד ואתם זקוקים לעזרה? קראתם משהו כאן באתר ואתם מבקשים עוד הבהרה? אתם רוצים המלצה לעוד ספר לימוד?
אתם מוזמנים לשאול על כל נושא הקשור ללימודי הנושא מכניקה,  ואתם מוזמנים גם לענות לשאלות שנשאלו ע"י אחרים. המשיבים מתבקשים לציין האם הם מורים, תלמידים או אורחים.
התשובות בפורום זה יופיעו כלשונן, כפי שנכתבו. למערכת האתר אין כל אחריות על נכונות התשובות.

שימו לב: כותרת ההודעה מוגבלת באורכה. על הכותרת להיות תמציתית וקצרה.

הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק הודעה שנכתבה בצורה שאינה הולמת או הודעה שעלולה לפגוע באוכלוסיית משתמשי האתר.

לפני השימוש בפורום אתם מתבקשים לקרוא את "כללי השימוש בפורום".

הוסף נושא חדש
עזרה בשאלת הכנה לניסוי א''   | 18:28 30/03/2012

שלום,
שבוע הבא יש לי ניסוי על מתח פנים וביקשו מאיתנו לקרוא את התאוריה על הניסוי ולעשות את שאלות ההכנה...שאלה אחת לא הצלחתי ואני לא כל עך בטוחה שעניתי נכון על השאלה.\
אני מצרפת את הקובץ עם הניסוי... כמובן שאני לא מצפה מאף אחד לקרוא את הכל על מנת לעזור לי... מה שרלוונטי זה רק הקטע תחת הכותרת תאוריה והסרטוט.. כלומר מעמוד 210 עד תחילת 2012. ואז יש למטה שאלות הכנה.
שאלה 2- אני לא בטוחה שהבנתי את השאלה נכון.... כשם אומרים שחשוב שהטבעת תהיה אופקית הכוונה מונחת ***כולה*** על המים... וכשהם אומרים "נוטה" הם מתכוונים שחלקה לא נוגעת במים ? אם כן, אז עניתי לפני הנוסחא לחישוב מתח פנים שאומרת: גמא= כוח חלקי L ... ומכיוון ש- L זה אורך קו המגע בין המוצק לנוזל.. אז אמרתי שבגלל שאם היא תהיה נוטה מעט אז L קטן וכך המכנה קטן ואז המתח פנים גדל.. אבל אני לא בטוחה. וכמו כן, לא ידעתי להסביר למה חשוב שהיא תהיה אופקית.
שאלה 3- יש משפט בתיאוריה למעלה שאומר שבמידה והמתיחות שבקרום קטנה מהכוח המדביק את קרום הפנים אל המוצק, הקרום ייקרע והמוצק יישאר רטוב. ואילו בחומרים בהם המתיחות גדולה מהכוח ההדבקה ייצא המוצק יבש. האם זה אכן המפתח לפתרון התשובה?

שאלה 4- לא ידעתי כיצד לפתור... התחלתי לשחק טיפה עם הנוסחאות ואמרתי שלמשל צפיפות שווה למסה חלקי נפח וכו'', אבל לא בסוף לא הצלחתי.

תודה!
הוסף נושא חדש