משרד החינוך בסיוע גורמים אקדמיים נוספים מקיימים במהלך שנת הלימודים פעילויות ותחרויות במטרה לעודד בני נוער להרחיב ידע ולהעשיר את ידיעותיהם ומיומנויותיהם.

ציבור המורים מתבקש לעודד את תלמידיהם ליטול חלק ולהשתתף בתחרויות אלו.

אולימפיאדת הפיזיקה האסיאתית 2019
הישג מרשים לנבחרת ישראל לאולימפיאדת הפיזיקה האסיאתית שהתקיימה באוסטרליה .
ברכות לזוכים ותודות למורים שהכינו, הנחו והובילו את התלמידים!

SUSTAINERGY 4
החברה לאנרגיה מתחדשת אילת-אילות ואוניברסיטת בן גוריון באילת, מכריזים על תחילת תהליך המיון ל- SUSTAINERGY-4 , סדנה ותחרות בינלאומיות לנוער בנושא: אנרגיה בת קיימא.

האולימפיאדה הארצית לפיזיקה תשע"ו
באתר האולימפיאדה ניתן למצוא דוגמאות לשאלות ופתרונות בשנים הקודמות.

אולימפיפיזיקה 2016
המרכז האקדמי לב מזמין אתכם להשתתף באולימפיזיקה הארצית בשיתוף החמ"ד זו השנה השלישית ברציפות ! האולימפיזיקה תתקיים אי"ה ביום ראשון כ"ב בטבת 3/1/2016 בשעה 9:30 בבוקר בקמפוס לב ובקמפוס טל.
יש להרשם לאולימפיאדה.

פנו לתחרות של סרן (CERN) "אלומה לבתי-ספר"
סרן, המעבדה האירופאית לחקר החלקיקים, מציעה לתלמידים של בתי ספר תיכוניים מסביב לעולם את ההזדמנות ליצור ולבצע ניסוי מדעי באלומת המאיץ של סרן. איזו דרך טובה מזו יש ללמוד על פיסיקה? התחרות "אלומה לבתי ספר" מתקיימת זו הפעם השלישית ופתוחה לקבוצות של לפחות 5 תלמידים מגיל 16 ומעלה ולפחות מנחה מבוגר אחד, או "מאמן." מצאו אינפורמציה נוספת על האלומה והמתקנים, ואז חשבו על ניסוי יצירתי ופשוט. הגישו את הצעתכם הכתובה עד סוף מרץ 2016 . זוכים קודמים בחנו webcams וגבישים שגודלו בכיתה באלומה, אחרים למדו כיצד חלקיקים דועכים וחקרו קרני-גמא באנרגיות גבוהות. מה תעשו אתם/אתן?

תחרות הכספות ע"ש שלהבת פראייר
תחרות הכספות ע"ש שלהבת פראייר - תחרות שמיועדת לתלמידי כיתות י"ב הלומדים 5 יח"ל פיזיקה שבמסגרתה צוותים של עד חמישה תלמידים מתכננים ובונים במשך מספר חודשים מנגנוני נעילה לכספות המבוססים על עקרונות פיזיקליים. ביום התחרות מציגים הצוותים את המנגנונים שבנו, מנסים לפרוץ את הכספות של הצוותים העמיתים ומעמידים את הכספת שלהם לפריצה. הפעילות נמשכת מתחילת שנת הלימודים ומסתיימת במהלך חודש מרץ של אותה שנת לימודים כאשר אירוע הסיום מהווה חגיגה פיזיקלית מרשימה וחוויה מכוננת למשתתפיה בסיומו מוענקים פרסים לזוכים בחמשת המקומות הראשונים וכן שני השלישים העליונים ברשימת הדירוג של המשתתפים קיבלו ציון 100 בבחינת הבגרות במעבדה (ציון בחינה).

Next Page