מאי 2007

חוקרים: קיימים מיליארדי כוכבי-לכת דמויי ארץ

"ציידי כוכבי לכת", המחפשים פלנטות מחוץ למערכת השמש, הודיעו כי כפי הנראה בחלל ישנם כוכבי לכת רבים הדומים או אפילו זהים בתכונותיהם לכדור-הארץ. "מערכת השמש שלנו אינה יוצאת דופן. למעשה, היא די דומה לכל שאר המערכות שגילינו עד כה", אמרו. אתר ynet.
29/05/2007

עולם של קרח לוהט

צוות חוקרים בינלאומי, ובו נציגים ישראלים, הצליח לראשונה למדוד את קוטרו של כוכב לכת קטן מחוץ למערכת השמש ולחשב את מסתו, קוטרו וצפיפותו הממוצעת. לפי הנתונים, נראה כי מדובר בכוכב לכת קטן יחסית, המורכב מקרח המגיע לאלפי מעלות צלזיוס בשל הלחץ הרב המופעל עליו. אתר ynet.
17/05/2007

מהיר, פשוט וגאוני

שימוש נכון בתורת היחסות הפרטית יכול לפשט הדמיות מחשב של מערכות יחסותיות. מדובר באחד היישומים המקוריים והמרתקים של תורת היחסות שפיתח הפיזיקאי אלברט אינשטיין.
מיכל סחף, גליליאו, אתר ynet.
10/05/2007

האם התגלו מערות על פני מאדים?

בתצלומים ששיגר רכב החלל "מארס אודיסיי" מופיעים עיגולים כהים, החשודים כפתחי מערות. לגילוי השלכות על האפשרות לקיום חיים בכוכב הלכת האדום.
יורם אורעד, גליליאו, אתר ynet.
8/05/2007

כוכב לוהט נולד

באמצעות שורה ארוכה של מדידות שנערכו במקומות שונים בעולם, בין היתר גם בישראל, התגלה כוכב-לכת ייחודי הנמצא במרחק של כ-400 שנות אור מכדור-הארץ. צפיפות כוכב הלכת החדש גדולה פי 6.6 ממים, הטמפרטורה על פניו עומדת על כ-1,500 מעלות והוא מקיף את כוכב האם שלו מדי 5.6 ימים.
אתר ynet.
3/05/2007