ינואר 2007

בואו נתפוס את האסטרואיד יחד

המדענים חוששים שאסטרואיד אימתני יתנגש בכדור הארץ בעוד 30 שנה, אז הם מגייסים את הציבור למציאת פתרונות להצלת הפלנטה. 5-‬ אלף דולר הוא גובה הפרס שהוכרז על ראשו של האסטרואיד אפופיס, והמארגנים אופטימיים: דווקא המוחות האלמוניים עשויים לזכות אותנו ברעיון גאוני ובר־ביצוע. עכשיו תחליטו לבד אם להרגיש מוחמאים או להתחיל לדאוג מכך שאפילו בנאס"א לא יודעים איך להתמודד עם הסלע האיום.
דניאל בטיני, אתר ynet.
16/01/2007

המדריך המלא לנוסע בזמן

תורת היחסות של אינשטיין הניחה את התשתית המדעית לבחינת המשמעות הפיזיקלית וההיתכנות של המסע בזמן. האם בעתיד נוכל לקפוץ לביקור בעתיד, או לפגוש את הורינו כשהיו ילדים? מה תורמת תורת היחסות הכללית לשאלה, וכיצד ניתן להשתמש ב"חור תולעת" כמכונת זמן? כיצד ניתן להתגבר על הפרדוקס שיוצר המסע בזמן מבחינה פיזיקאלית? שלוש כתבות בנושא.
יורם קירש, גלילאו, אתר ynet.
15/01/2007

אורח בישראל: שביט בהיר במיוחד

בעוד מספר ימים יחצה את שמי הארץ שביט חדש ובהיר שהתגלה לאחרונה בקרבת השמש. השביט בהיר במיוחד, כך שניתן להבחין בו בעין בלתי מזויינת - אפילו באור יום.
יגאל פת-אל, אתר ynet.
11/01/2007

חור שחור התגלה במקום מפתיע

אסטרונומים גילו חור שחור קטן במרכזו של צביר כוכבים דחוס, איזור שאיננו מקושר טיפוסית כידידותי לחורים שחורים.
אבי בליזובסקי, אתר הידען.
5/01/2007

האם הגלקסיה שלנו מלאה חיים?

באמעות הדמיות מחשב, הצליחו חוקרים להעריך כי יותר משליש מכוכבי-הלכת במערכות שמש המכילות כוכבי-לכת ענקיים הם דמויי ארץ - ובחלקם אף עשויים להיות תנאים המתאימים להתקיימות חיים.
יורם אורעד, גליליאו, אתר ynet.
1/01/2007