מהרהרים בפיזיקה

מהרהרים בפיזיקה

הפיזיקה היא אחת מאבני היסוד של כל ענפי המדע והטכנולוגיה ומכאן שהיא גם המפתח להבנת העולם בו אנו חיים. הביטו סביבכם, הפיזיקה נמצאת בכל מקום.
כאן המקום לשאול שאלות בכל נושא בפיזיקה שאינו חלק מתוכנית הלימודים ולא פחות מעניין: "האם גודלו של וקטור הוא סקלר?", "מה תפקיד הסוגריים המרובעות [ ] בכתיבת יחידות?"

שימו לב: כותרת ההודעה מוגבלת באורכה. על הכותרת להיות תמציתית וקצרה.

הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק הודעה שנכתבה בצורה שאינה הולמת או הודעה שעלולה לפגוע באוכלוסיית משתמשי האתר.

לפני השימוש בפורום אתם מתבקשים לקרוא את "כללי השימוש בפורום".
 
הוסף נושא חדש
היי דניאל מ   | 05:46 8/03/2014
לדניאל ומו"ל ו .... משה   | 07:20 13/03/2014
היי משה מו"ל   | 16:54 14/03/2014
היי מו"ל ++ משה   | 22:40 21/03/2014
היי משה - באיחור++ מו"ל   | 17:15 28/03/2014
היי מו"ל משה   | 13:32 4/04/2014
היי משה מו"ל   | 18:56 5/04/2014
לדעתי מרוב התרחישים כבר התבלבלתי.
אני אשמח אם נתמקד בשלושת החלליות, אני כבר יכול להגיד לך שרמזים או רעיונות מתרחישים אחרים לא יעזרו לי שכן יש דברים שאני לא מסכים איתם בהגדרת התרחיש הספציפי הזה.

אני מבין שהתרחיש עובר תמורות בין הודעה להודעה, אז עכשיו אנחנו עוסקים בתרחיש עם השלוש חלליות כאשר השעונים האדומים מתאפסים מופעלים השעונים הכחולים והירוקים בו-זמנית אחרי שהם כבר היו בתנועה יחסית לשעונים האדומים.

א. איך חזרנו לכך שיש רציף של שעונים אדומים ולא שעון אדום אחד בחללית האדומה ה"נייחת"?
ברציף אנחנו צריכים להתמודד גם עם הטענה הקודמת שלי שהשעונים לא מתאפסים בו זמנית וגם בו זמניות זו היא יחסית.

ב.בגרסה של התרחיש שבו השעונים נעים מלכתחילה יחסית לחללית האדומה - במערכת ייחוס של הכחול והירוק השעונים שלהם לא התאפסו בו זמנית עם איפוס השעון האדום(נחזור למקרה שבו יש שעון אחד והוא שולח אות שברגע קבלת האות השעונים של כחול וירוק מתחילים לפעול)

כשכתבתי "כדי לצאת מזה אפשר להגיד שבמערכות ייחוס ירוק וכחול קיים שדה כבידה ולכן המרחב לא ריק והתורה לא תקפה, אבל זה מרגיש להתחמק ולא לתת תשובה. "
התכוונתי שאם מישהו יטען את העובדה הזו לא יהיה לי מה להגיד נגדה(זה היה מתאים לתיאור שבו שני השעונים מתחילים תנועה ולכן מאיצים כש...), כלומר שמערכת הייחוס הכחולה, קיים שדה כבידה, לפי ההגדרה שלנו למרחב "ריק", קיום שדה כבידה משמעותו שהמרחב איננו "ריק", ועם מרחבים לא "ריקים" תורת היחסות הפרטית לא מצליחה להתמודד.
איזה טיעון יש לי נגד זה?? הגרסה החדשה של התרחיש?? אבל בה יש דברים שאני לא מסכים איתם!


טענה שרכשתי השבוע בנושא יחסות פרטית:

1.לא נעשה ניסוי (בלי בגים) שמאשר את איזוטרופיות המרחב(במידה הלא המשמעותית), גם אם לא קיים שדה. לדעתי,עם ההגדרות שלנו לזמן ומהירות(וכיוצא מזה צורות המדידה שלנו), איננו יכולים לעשות זאת כלל.


תודה,

מו"ל
היי מו"ל משה   | 04:45 12/04/2014
הוסף נושא חדש