מהרהרים בפיזיקה

מהרהרים בפיזיקה

הפיזיקה היא אחת מאבני היסוד של כל ענפי המדע והטכנולוגיה ומכאן שהיא גם המפתח להבנת העולם בו אנו חיים. הביטו סביבכם, הפיזיקה נמצאת בכל מקום.
כאן המקום לשאול שאלות בכל נושא בפיזיקה שאינו חלק מתוכנית הלימודים ולא פחות מעניין: "האם גודלו של וקטור הוא סקלר?", "מה תפקיד הסוגריים המרובעות [ ] בכתיבת יחידות?"

שימו לב: כותרת ההודעה מוגבלת באורכה. על הכותרת להיות תמציתית וקצרה.

הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק הודעה שנכתבה בצורה שאינה הולמת או הודעה שעלולה לפגוע באוכלוסיית משתמשי האתר.

לפני השימוש בפורום אתם מתבקשים לקרוא את "כללי השימוש בפורום".
 
הוסף נושא חדש
זבוב במכונית שאולון   | 15:01 14/06/2011
זבוב במכונית מו"ל   | 21:11 20/06/2011
המקרה שאתה מתאר בהחלט יכול להיות נכון אם הזבוב היה נח ביחס לכביש , מחכה שבדיוק יעבור אוטו עם חלון פתוח ואז היה נכנס פנימה, אז בהחלט הוא היה רואה את השמשה האחרוית מקרוב מאוד..

איך קבעת שמהירות הזבוב גדולה ממהירות האוטו?
יכול להיות שיש מהירות מקסימלית כלשהיא שהזבוב יכול להגיע אליה בגלל החיכוך עם האוויר, אבל ברגע שהוא נכנס לאוטו החיכוך עם האוויר כמעט ונעלם(באוטו נורמטיבי יש שמשות מקדימה :] ) כי המהירות שלו ביחס לאוויר שבאותו היא כבר לא גבוה.

תדמיין לך זבוב שעוקף מכונית מימין(אסור.. אבל זה זבוב.) ונכנס דרך החלון , הוא היה במהירות של לפחות של המכונית, כלומר המהירות היחסית ביניהם היא כמעט אפס, אז לא נשקפת סכנה לזבוב.

כמו כן כמו ששמת לב לזבוב יש תגובה מהירה, למען האמת אני לא מצליח לתפוס אחד פה. אז הוא יכול להזיז את כנפיו במהירות רבה יותר ולברוח מהשמשה המאיימת.

בהצלחה

מו"ל
למול משה   | 08:17 21/06/2011
תודה מו"ל   | 20:16 22/06/2011
היי מו"ל משה   | 06:16 23/06/2011
הוסף נושא חדש