מרחיבים ידע

חקר הברקים

מדריך לברקים, ממעבדות המחקר של NASA. איך נטען ענן? איך נוצר ברק? איך חקרו את הברקים בעבר? איך חוקרים אותם היום? בפרט - איך ב NASA חוקרים ברקים באמצעות מטוסי מחקר ולווינים מיוחדים.

אנימציה של ברק

עמוד רשת אחד ובו אנימצית JAVA והסבר קצר על תהליך היווצרות הברק. מבוא תמציתי (ואינטרנטי) לפיסיקה של ברק. מאוניברסיטת פלורידה.

המעגל החשמלי האטמוספרי

הידעת? אנו טבולים בתוך שדה חשמלי כל הזמן. כאן, בדף קצר של NASA תוכל ללמוד קצת על המעגל החשמלי האטמוספרי ואיך הוא קשור ל NASA ולסופות רעמים וברקים.

ברקים וחשמל סטטי

על הברק והרעם, על חשמל סטטי ועל כללי הזהירות בסופת רעמים. טקסט קצר ולעניין, באנגלית פשוטה, מלווה בשרטוטים ואנימציות קטנות. מתוך WeatherEye, אתר המיועד להוראת תופעות מזג האוויר לבני הנוער.

גילוי האלקטרון

באנגלית פשוטה, עם הסברים פיזיקליים טובים, מציגה מעבדת קוונדיש שבקיימברידג' את גילוי האלקטרון ע'י תומסון.

ההיסטוריה של האלקטרומגנטיות

תולדות החשמל והמגנטיות מהתקופה היוונית ועד ימינו. אתם מוזמנים לנוע במנהרת הזמן ולראות את ציוני הדרך בהתפתחות האלקטרומגנטיות. אתר עם גרפיקה נאה והסברים מינימליים, מבית SchoolScience הבריטית אשר שמה לה למטרה לקרב את תלמידי בית הספר למדע ולטכנולוגיה.

שפופרות ריק

במסגרת אתר וועדת פרס נובל בפיזיקה נבנה תת-אתר המוקדש לשפופרות הריק. מהי שפופרת ריק? כיצד היא קשורה לגילוי האלקטרון (ע'י חתן פרס נובל תומסון)? ואיפה בביתך נמצאות שפופרות הריק כיום?

מבוא למוליכים למחצה

במסגרת אתר וועדת פרס הנובל נבנה מדריך פופולרי למוליכים למחצה. ללא הנחת ידע מוקדם, צעד אחר צעד, מוסברת הפיזיקה של המוליכים למחצה. הרבה טקסט באנגלית, אבל עשיר בשרטוטים והדמיות.