שני תלמידי כיתה י' מישראל משתתפים בתחרות החלל הבינלאומית
22/01/2012

התלמידים שלחו הצעה לניסוי הבודקת את השפעת כוח הכובד על רביית שמרים. הצעתם עלתה לגמר העולמי. הניסוי הטוב ביותר יבוצע בתחנת החלל הבינלאומית.

ניתן להצביע לטובת התלמידים – סרטון אחד מבין 60 מתמודדים - עד ל- 24/01 באתר http://www.youtube.com/spacelab באופן הבא: לחצו על הכפתור "Start Voting" ולאחר מכן על "See All Videos". במסך שנפתח חפשו בעזרת שדה החיפוש את הסרטון "Yeast Reproduction".

שר החינוך, גדעון סער: "התלמידים מהווים מקור לגאווה לקריית אתא ולמדינה כולה. אני מאלת הצלחה רבה בשלב הגמר של התחרות"

שני תלמידי כיתה י', אריאל ברקו ויואב לוי, משתתפים בתחרות החלל הבינלאומית המתקיימת בהובלת Google ובשותפות סוכנויות החלל NASA - האמריקנית,  JAXA היפנית, ESA האירופית מכון ויצמן וענקית המחשבים Lenovo. התלמידים הם ממגמת המצטיינים במדעים מתיכון "רוגוזין" בקריית אתא.

שר החינוך, גדעון סער, שיגר היום מכתב לראש עיריית קריית אתא, מר יעקב פרץ, ובו ברך את עלייתם של שני התלמידים לגמר תחרות החלל הבינלאומית.  השר כתב: "תלמידי "רוגוזין" הינם הנציגים היחידים ממדינת ישראל שעלו לגמר העולמי של התחרות.  הם מהווים מקור גאווה לקריית אתא ולמדינה כולה. אני מאחל להם הצלחה רבה גם בשלב הגמר של התחרות".

על פי כללי התחרות, התלמידים העלו סרטון ל"יוטיוב" ובו הצעה לניסוי שיבוצע בחלל. לפני מספר ימים, הנהלת גוגל העולמית הודיעה לתלמידים כי ההצעה שלהם לניסוי הבודקת את השפעת כוח הכובד על רביית שמרים, עלתה לגמר העולמי של התחרות ביחד עם עוד מספר הצעות מכל העולם.  

הניסוי הטוב ביותר שיבחר יבוצע בתחנת החלל הבינלאומית.  שמונת המקומות הראשונים ישתתפו בטקס מיוחד שיתקיים בוושינגטון ויזכו בטיסה באפס גרביטציה שמרחפים בה כמו בחלל.

חלק משמעותי בבחירת הזוכים הוא הצבעת הקהל.  להלן קישור להצבעה: http://www.youtube.com/spacelab

ניתן להצביע בכל יום פעם אחת בלבד. ההצבעה החלה ותמשך עד ה- 24/1/12.