ביקוש רב לפיזיקאים

מעבדתם של הפיזיקאים משתרעת החל בגבולות היקום ועד אל באטום פנימה

תחומי העיסוק של פיזיקאים הם רבים ומגוונים: חקר היקום ומבנה החומר;יצירת מעגלים אלקטרוניים זעירים ומהירים יותר ויותר;בניית מכשירים רפואיים אשר מסוגלים לאבחן מחלות או לרפא אותן;פיתוח דלקים נקיים יותר;  ניצול עוצמת הים;פיתוח אמצעי תקשורת מהירים ויעילים;פיתוח חיישני מדידה לתעשייה.

שוק העבודה לפיזיקאים צומח ומשגשג: פיזיקאים עובדים בתעשייה עתירת הידע, במעבדות של בתי חולים ובאוניברסיטאות. פיזיקאים גם משרתים בצבא במקצועם, עוסקים בהוראה, מעצבים מוזיאונים למדע ותערוכות, כותבים ספרים ומאמרים מדעיים, מנהלים עסקים.

פיזיקאים מבוקשים הן בצוותי פיתוח שונים והן בתפקידי ניהול בתעשייה עתירת הידע בשל מיומנויות חשיבה הנרכשות במהלך לימודי הפיזיקה, כגון: כלים לניתוח ופתרון בעיות, גמישות מחשבתית, ראייה מערכתית.

לימודי הפיזיקה מקנים מיומנויות חשיבה.

הידעתם שבעלי תפקידים בכירים מאוד בענפי המשק השונים הם בעלי תואר ראשון בפיזיקה ובמתמטיקה? זה אינו מקרי

סקר שנערך בפקולטה לפיזיקה בטכניון, בדק את השתלבותם של בוגרי הפיזיקה בתעשיות עתירות הידע. מתברר כי מספרם של הפיזיקאים בעמדות ניהול עולה בהרבה על מספרם היחסי בלימודי ההשכלה הגבוהה. סטודנטים לפיזיקה מהווים אחוז קטן מכלל הסטודנטים, אך קרוב למחצית מקרב המחזיקים בעמדות ניהול בהיי-טק הם בוגרי מדעים בכלל ופיזיקה בפרט.

להלן ציטוט ממחקר המייחס את הצלחת הפיזיקאים בניהול לאופי ההשכלה שרכשו:
"סטודנטים לפיזיקה מתמודדים באופן עצמאי עם בעיות ברמה גבוהה ביותר ולומדים לעסוק בתחומים רבים ומגוונים. לכן הם יכולים לקבל על עצמם תפקידים הדורשים גמישות והבנה מהירה גם בתחומים שאותם לא למדו".