חלק מהקישורים הם להדמיות המבוססות על יישומי java. במידה ואינכם רואים את היישומון, לחצו על התמונה כדי להתקין את תוכנת הג'אווה:

במידה ונתקלתם בבעיה בקישור לאחד האתרים אנא כיתבו לנו.

חיבור וקטורים
הסברים (באנגלית) על מרכיבי הוקטור וחיבור וקטורים כולל הדמיות .
National Council of Teachers of Mathematics

קליעה למטרה
לרשותכם ארבעה ניסיונות לירות פגז למטרה. ניתן לשנות את המהירות ההתחלתית גודל וכיוון. ניתן להוסיף "רוח".
Oregon University

תנועת קליעים
ניתן לשנות את הגובה ממנו נזרק הגוף, את מהירותו ההתחלתית ואת הזווית. ניתן להציג את מסלול הגוף, קווי רשת וניתן לבחור בין הצגה איטית או מהירה של תנועת הגוף. בעת התנועה מוצגים רכיבי המהירות. ניתן להציג זריקות שונות על אותו מסך. ההדמיה מזניחה את החיכוך עם האוויר.
פותח ע"י C.K.Ng מורה לפיזיקה, הונג-קונג.

תנועת קליעים
ניתן לשנות את זווית הזריקה , את המהירות ההתחלתית ואת תאוצת הנפילה החופשית. בעת התנועה מוצגים בהדמיה: קואורדינטות הגוף, רכיבי המהירות,הזמן, הגובה המקסימלי איליו מגיע הגוף וטווח הזריקה.
Boston University

תנועה במישור כתוצאה מהפעלת סוגים שונים של כוחות
על דף ההדמיה מופיעה נקודה אדומה שהיא הגוף. על ידי לחיצת עכבר עליה וגרירה נמתח וקטור בצבע אדום המסמן את המהירות. בלחיצה נוספת וגרירת העכבר יופיע חץ כחול המסמן את התאוצה של הגוף. כעת ניתן לבחור את סוג הכוח. ניתן לבחור בין כוח קבוע בגודלו ובכיוונו, כוח קבוע בגודלו ומאונך למהירות, כוח מרכזי. בחלון הבחירה של הכוח המרכזי ניתן לבחור את סוג הכוח : משיכה וקבוע בגודלו, משיכה ופרופורציוני ל - r , משיכה ודחיה ופרופורציוני הפוך ל- r ולריבוע של - r. בעת הפעלת האופציה של הכוח המרכזי תופיע נקודה אפורה שאליה מכוון הכוח המרכזי. ניתן להציג את מסלולו של הגוף.
פותח ע"י C.K.Ng מורה לפיזיקה, הונג-קונג.

הדמיה: תנועה במסלול מעגלי אופקי
ההדמיה מתארת תנועה במסלול מעגלי אופקי של כדור התלוי על חוט (מטוטלת קונית). ניתן לשנות את מסת הכדור ואת מתיחות החוט ולראות את גודל רכיבי המתיחות ואת הרדיוס.
Boston University

Next Page