ספטמבר 2014

מחשבים מהירים במיוחד

מחשבים מהירים במיוחד

ייתכן וניתן יהיה לפתח מחשבים מהירים, זעירים וירוקים יותר, המסוגלים לעבד מידע במהירות הגבוהה עד פי אלף מהמהירות הקיימת היום, זאת באמצעות המרת החומר סיליקון עליו הם מבוססים בחומרים חדשניים המסוגלים לעבור במהירות בין מצבים אלקטרוניים שונים.
מתוך אתר הידען
30/09/2014
איור: NASA
איור: NASA

גלקסיות מפלצתיות צוברות מסה באמצעות ספיחת שכנותיהן הקטנות

אסטרונומים אוסטרלים שבחנו למעלה מ-22 אלף גלקסיות, גילו כי בעוד גלקסיות קטנות מגלות יעילות ביצירת כוכבים מגז, הגלקסיות המאסיביות ביותר הרבה פחות יעילות ביצירת כוכבים, והן לא מייצרות כלל כוכבים חדשים. במקום זאת, כאמור, הצמיחה שלהן היא כולה ממקורות חיצוניים.
מתוך אתר הידען
29/09/2014
איור: NASA
איור: NASA

החללית מייבן נכנסת השבוע למסלול סביב מאדים

מייבן מתכננת לחקור את האטמוספירה העליונה של מאדים והממשק בינה לבין רוח השמש, ובעוד כחודש גם עם הילת השביט סליידינג ספרינג שיחלוף ליד מאדים.
מתוך אתר הידען
20/09/2014
צילום: ויקיפדיה
צילום: ויקיפדיה

אור ירוק – מה הקשר בין התמונות הירוקות שחיילים רואים בלילה ובין אור הכוכבים?

כשחיילים יוצאים לפעילוּת בלילה הם משתמשים במכשירים לראיית לילה, שמאפשרים להם לראות גם כאשר הסביבה חשוכה מאוד. קיימות כמה טֶכניקוֹת לראיית לילה, אחת מהן נקראת "הגבָּרת אור כוכבים" והיא מאפשרת לראות גם כאשר האור קָלוּש במיוחד. בטכנולוגיה זו, התמונה נראית בצבע ירוק.
מתוך אתר הידען
5/09/2014
איור: NASA
איור: NASA

טלסקופ החלל שפיצר צפה בתוצאות התנגשות אסטרואידים במערכת שמש אחרת

טלסקופ החלל שפיצר של נאס"א איתר התפרצות של אבק סביב כוכב צעיר, שעשויה להיות התוצאה של התנגשות בין אסטרואידים גדולים. סוג זה של התנגשות יכול בסופו של דבר להוביל להיווצרות של כוכבי לכת.
1/09/2014