ינואר 2012

האסטרואיד ארוס מתקרב אלינו

זה לא יום הדין ולא כמו בארמגדון, אבל המעבר של גרם שמיים כה קרוב אלינו ממחיש לנו את הצורך בניטור של הגופים הללו, שפוטנציאל ההרס שלהם גלובלי ומוחלט
מתוך אתר YNET
31/01/2012

אסטרונומים מדדו את ריכוז החומר האפל לפני כ-6 מיליארד שנים

אסטרונומים מיפו את החומר האפל בקנה המידה הגדול ביותר שנצפה אי פעם. ממצאים חדשים חושפים כי היקום מורכב מרשת קוסמית מורכבת של חומר אפל וגלקסיות המשתרעת למרחק של למעלה ממיליארד שנות אור.
מתוך אתר הידען
17/01/2012

שני כוכבי לכת, שתי שקיעות כפולות

צוות חוקרים שעליו נמנה גם אסטרונום ישראלי גילה שני כוכבי לכת שכל אחד מהם מקיף שתי שמשות, בדומה לכוכב הלכת טטואין ב"מלחמת הכוכבים".
מתוך אתר "הארץ"
11/01/2012

קוואזי גבישים בלתי אפשריים הגיעו מהחלל

עד לאחרונה הדוגמאות היחידות היו בחומרים סינטתיים שיוצרו באמצעות התכת יחסים מדויקים של יסודות נבחרים שנכבשו בתנאים מבוקרים, כולל זה שבהן התגלתה התכונה בידי פרופ' דן שכטמן.
מתוך אתר הידען
8/01/2012

שיטה חדשה לייצור מוליכים למחצה

צוות המחקר פיתח שיטה ליצירה כימית של מערכים מעוצבים במוליך למחצה גאליום ארסניד, החומר המשמש בתאים סולאריים, לייזרים, דיודות פולטות אור, טרנזיסטורים, קבלים וחיישנים.
מתוך אתר הידען
7/01/2012

חלליות גרייל הגיעו לירח וימפו את שדה הכבידה

החלליות ינועו במבנה, זו אחר זו באותו מסלול, וישדרו אות אחת לשניה כדי למדוד את המרחק בינהן. המרחק ביניהן אמור להיות ידוע מראש, אבל הבדלים בין כוח הכבידה הממוצע של הירח לבין הכוח שיופעל על החלליות כתוצאה מהאזור שהן חולפות מעליו יגרום לכך שהמהירות שלהן תשתנה.
מתוך אתר הידען
2/01/2012

שיטה חדשנית לצפייה בגבישים ננומטריים

צורה חדשה לחלוטין לצפייה במבנים ברמתם הננומטרית פותחה באוניברסיטת יוהאנס גוטנברג הגרמנית.
מתוך אתר הידען
2/01/2012