פעילות מוזיאונים בחודש יוני 2013

פעילות במדעטק בחיפה

נטריX  הוא מרכז להצגת טכנולוגיות ומייצגים חדישים בתחום האינטרנט והמחשוב.

מה תפגשו באולם התצוגה של הנטריX
לכולם יש אינטרנט ומחשב, אבל האם אתם יודעים כל מה שאפשר לעשות אתו ואיך להשתמש בו בצורה שתהיה לכם הכי טובה? בנטריXתוכלו להשתמש בטכנולוגיות בדרכים שעוד לא הכרתם, ללמוד לסנן מידע ולדעת מה חשוב ומה קצת פחות, לשחות בים המידע האינטרנטי וגם אם אין לכם הטכנולוגיות הכי מתקדמות, עדיין תוכלו ללמוד המון ולחזור הביתה עם דרכים חכמות לשימוש בטכנולוגיות הקיימות על המחשב האישי שלכם.

בחלק המרכזי של NetRix - אולם התצוגה, הלב הפועם של עולם המחשבים והאינטרנט, מתקיימת תערוכה חיה ואינטראקטיבית. נכנסתם לכאן, נכנסתם לאינטרנט. כל מה שחדש, כל מה שחם ולא רק באולם - אתם נמצאים בתוך צומת דרכים מרכזית של הרשת.

בכניסה למתחם, חמש עמדות של נטויז'ן מספרות על האבולוציה של האינטרנט מההיסטוריה ועד ניסיון לחזות את העתיד. תוכלו לבחור נושא ולשקוע לתוך הסיפור האמיתי של האינטרנט.
הרשת לא הייתה כאן מאז ומתמיד; האינטרנט קיים רק 20 שנים ואנחנו רק בתחילת הדרך. עד אמצע שנות ה-90 רק סטודנטים באוניברסיטה יכלו לפתוח חשבון מייל... עברנו דרך ארוכה מאז ואנחנו צועדים קדימה ומתפתחים...

בנטריXתוכלו גם לראות איך המציאות הרבודה מאפשרת לכם להיכנס לתוך התמונה. הטכנולוגיה של מציאות רבודה יודעת להלביש שכבות של אינפורמציה על תמונת וידאו בלייב. אתם מצלמים את הפרצוף שלכם במצלמה שממוקמת מולכם ובאמצעות חום היא יכולה להבדיל ביניכם לבין הסביבה, לעקוב אחרי התנועות שלכם ולשלב אתכם כחלק מהמשחק.      

 

הפרטים לקוחים מתוך אתר המוזיאון