פעילות מוזיאונים בחודש ינואר 2013

פעילות במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים:

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים מזמין אתכם להיות מדריכים ליום אחד במוזיאון ביום הבחירות, 22 בינואר. אוהבים מדע וטכנולוגיה ואוהבים להדריך וללמד? הירשמו עד לשישה בינואר: שלחו הצעה להדרכה על מוצג, תערוכה או סיור בנושא מסוים שמשלב מוצגים ותערוכות שונות. הצעותיכם תתפרסמנה באתר המוזיאון ובתקשורת.

ביום הבחירות תזכו לכניסה חופשית למוזיאון, לכם ולבני משפחותיכם, חולצת מוזיאון וכמובן, להערצת הקהל.

לפרטים ולהרשמה באתר המוזיאון 

 

גן המדע במכון ויצמן למדע מזמין אתכם לשילוב בין טבע למתמטיקה

כל שבת, וביום הבחירות, נכיר את המדע שמאחורי הצורות בטבע

סיורים מודרכים:  גן המדע מציע סיורים בדגש אנרגיות מתחדשות –  כיצד מנצלים את אנרגיות השמש, הרוח והגלים בדרכים ייחודיות...    

סדנאות והדגמות שונות: נלמד מהו פרקטל – צורה גאומטרית שמורכבת מעותקים מוקטנים של עצמה בכל רמת פירוט שנסתכל בה. לא חשוב כמה נתבונן אל תוך חלקיו של הפרקטל, תמיד נמצא בו חלקים הדומים לצורתו המקורית, כך שפרט קטן בצורה, דומה לצורת המקור, למשל כרובית, פתיתי שלג, עלים ועוד – ניצור  פתיתי שלג באמצעות נייר ומספריים, נרכיב ציור ענק בעזרת חותמות שנכין מחומרי הטבע, ננסה לבנות את ספוג מנג'ר האינסופי מאוריגמי, כשכל אחד מהמבקרים יתרום את חלקו לספוג הענק... לשם כך אנחנו זקוקים ל8000 קוביות אוריגמי-שייבנו על ידי המבקרים!  

באקוספירה: כיפת הזכוכית האקולוגית של גן המדע, נחגוג את חג האילנות בכל חודש ינואר ונחווה תופעות שונות בעולם הצומח - הפצת זרעים, צמחים פרימיטיביים כמו שרכים וטחבים, צמחים טורפים, צמחי אויר, צמחי מים, צמחי מדבר וגם צמחים נעים.


הפרטים לקוחים מתוך אתר המוזיאון