פעילות במוזיאונים בחודש יולי 2012

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים מציג סיור מיוחד בנושא פטנטים:

הסיור מתקיים מידי יום. הסיור מתקיים באולמות התצוגה השונים תוך התייחסות למוצגים בתערוכות: חדשנות בע"ם, עקבות של אור, מה הקשר? ובתערוכה לאור החשמל.


בין היתר יחשפו המבקרים לפטנט רשום של מוזיאון המדע על כתיבה באמצעות אור המשאיר עקבות על משטח חומר פוטוכרומי (רגיש לאור) כאשר הוא נע מעליו. הפטנט תורגם לסדרה של מוצגים מהנים בתערוכה החדשה עקבות של אור בה כותבים המבקרים ומפעילים מוצגים באמצעות אור המשאיר עקבות שדוהים ונמוגים אחרי זמן קצר, והמוצגים מוכנים להתנסות של המבקר הבא...
הפטנט שימושי למוזיאוני מדע בהצגת מוצגים פעילים שאינם מתכלים, מלכלכים ושאינם דורשים תחזוקה מתמדת.

בתערוכה "חדשנות בע"ם", תערוכה שמוקדשת לפיתוחים ש"נולדו בישראל" ישמעו המבקרים את הסיפורים המיוחדים שמאחורי המצאת הדיסק-און-קי ופטנטים ישראליים רשומים מתחום האנרגיה הסולארית.

 בתערוכה "מה הקשר?" יתנסו המבקרים בהעברת מסרים באמצעות קוד מורס, וישמעו את סיפורו של סמואל מורס, הצייר האמריקני שפיתח את קוד מורס לאחר שדבר מחלתה של אשתו לא הגיע אליו בזמן.

הסיורים מתקיימים מידי יום ללא תשלום נוסף.

(מתוך אתר המוזיאון)

גן המדע במכון וייצמן ברחובות מקיים בקיץ ארועי לילה לבן. היום (5.7) יתקיים אירוע "לילה במוזיאון – וכוכבים בחוץ": האם אפשר לראות קשת ללא אור השמש? איך אפשר לעצור טורבינת מים בעזרת אור? איך נראים שמי הקיץ בליל ירח מלא?

(מתוך אתר של מכון דוידסון לחינוך מדעי)