פעילות מוזיאונים לחודש מרץ 2012

פורים בגן המדע במכון וייצמן למדע, רחובות
ליאונרדו דה וינצ'י, איש הרנסנס והאמן הידוע, היה גם מדען וממציא מצטיין.


בחג פורים הקרוב, בתאריכים 9-7 במרץ 2012, תוכלו לפגוש בגן המדע  את לאונרדו דה וינצ'י ואת יצירתו המפורסמת ביותר, המונה ליזה. הם יספרו לכם על חייהם וילוו אתכם בשלל פעילויות:

תוצג תערוכת דגמים של פיתוחיו המדעיים והטכנולוגים פורצי הדרך של לאונרדו דה-וינצ'י. התערוכה, פרי יצירתם של תלמידי שנקר, מחזירה את המצאותיו וציוריו המסעירים של לאונרדו לחיים בעזרת טכנולוגיה דיגיטלית מתקדמת. בין המוצגים: כנפיים מכאניות, סירת פדלים, בורג אווירי, תוף מכאני ועוד. מכונות אילו, אשר הקדימו את זמנן, שימשו בסיס לפיתוחים טכנולוגיים מתקדמים בני-זמננו.בפעילויות יצירה מדעיות תוכלו לבנות תמסורת גלגלי שיניים, שהייתה מרכיב חשוב בהמצאותיו של דה – וינצ'י.

באודיטוריום יוצגו הדגמות מדעיות מרתקות וגילויים של  מדעני עבר מפורסמים – סיפורו של ארכימדס וכתר הזהב, שיחזור הניסוי שביצע גלילאו גליליי ממרומי מגדל פיזה ועוד.

סיורים מודרכים יובילו את המבקרים בין מוצגי גן המדע בדגש על ההמצאות הגדולות בהיסטוריה. חלק מהסיורים יתמקדו בהמצאותיהם של גדולי המדענים בעבר ובהווה, ואחרים יכללו מבחר ממוצגי המוזיאון בנושאים מגוונים מתחום הפיסיקה. גם יצירת המופת של לאונרדו, המונה ליזה, תסתובב ברחבי הגן ותספר על עצמה ועל תקופתה. לאחר הסיור תוכלו להתנסות באופן עצמאי בכל מוצגי הגן, להפעיל, לגעת, לטפס וללמוד. שילוט המוצב ליד המוצגים מציע הסברים קצרים והוראות שימוש.

(הפרטים לקוחים מתוך אתר גן המדע)

לפרטים: http://davidson.weizmann.ac.il/purim