אוגוסט 2010

אסטרונומים מאוניברסיטת תל-אביב חושפים את מקורם של "זוגות פרודים של אסטרואידים"

מחקר רב-שנתי שנערך במצפה הכוכבים וייז של אוניברסיטת תל-אביב, ותוצאותיו מתפרסמות בכתב העת היוקרתי Nature ב-26 באוגוסט, חושף כיצד אסטרואידים עוברים תהליך של ביקוע והיפרדות בגלל סיבוב עצמי מהיר.
מתוך אתר הידען.
26/08/2010

מכניקת הקוונטים: האם בתיאוריה עקרון אי הודאות עומד להיות מופרך?

מזה זמן-מה הפיזיקאים העוסקים בפיזיקת הקוואנטים מנסים במעבדות לקבוע שיש גבול לעקרון אי הוודאות של הייזנברג. פירושו שיש גבול הייזנברג או גבול קוואנטי, גבול עד כמה ניתן לדחוס כמות מדידה אחת על חשבון האחרת. מודדים בצורה מדויקת יותר משהו אחד כדי לקבל עליו יותר מידע.
מתוך אתר הידען.
22/08/2010

הרובונאוט נארז לקראת שיגורו לחלל

רובונאוט 2 תוכנן כעוזר לאסטרונאוטים בתחנת החלל הבינלאומית, אך כדי להגיע לשם הוא נדרש לעזרה מהמהנדסים והטכנאים על כדור הארץ.
מתוך אתר הידען.
16/08/2010

איך ומתי נוצר השדה המגנטי של כדור הארץ?

עדויות מרמזות שהשדה המגנטי של כדור הארץ, המגן עליו מפגיעת עוצמתה המלאה של רוח השמש, התחיל לפעול לפני 3.45 מיליארד שנה, בערך בעת שהחלו החיים על כדור הארץ.
מתוך אתר Ynet
7/08/2010

רכיבים פוטווולטאים מבוססי גרפן יאפשרו קולטי שמש זולים יותר

קבוצת חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה הדרומית הכינה שכבות גמישות ושקופות המבוססות על אטומי פחמן שטמונה בהן יכולת גבוהה לשמש כסוג חדשני של תאים סולאריים.
מתוך אתר הידען.
3/08/2010

חומר חדש לספיגת כמות שיא של פחמן דו-חמצני

כימאים מאוניברסיטת UCLA בארה"ב ומאוניברסיטה בדרום-קוריאה דיווחו על "מידת הנקבוביות האולטימטיבית של ננו-חומר", בהשיגם שיאים עולמיים הן עבור מידת הנקבוביות והן עבור יכולת האחסון של פחמן דו-חמצני בסוג חשוב של משפחת חומרים המכונים "שלדות אורגניים-מתכתיים".
מתוך אתר הידען.
2/08/2010